Son güncellenme :06.02.2014 15:07

Anasayfa > Güncel Haberler, Manşet, Siyaset > Kemalpaşa Siyaseti Analizi

06.02.2014 Per, 15:07

Analiz;
AKP: Sancılı geçen bir aday adaylığı sürecinden sonra, sancılı geçen bir meclis üyeliği süreci yaşamakta, dağılan partilileri toparlamaya çalışıyor. İşi zor gibi.
CHP: Adaylık sürecini iyi yönettiler, parti içi bazı sıkıntılar olsada birlik olmayı başarıyorlar. Paranın ve belediyenin gücünü kullanarak pazarlıklar yapıyor ve işi sıkı tutuyorlar.
SP: Arif gemici gibi teşkilattan yetişmiş tabanın memnun olduğu bir adayla ve her zamanki gibi disiplinli ve kararlılar . Maddi olanaksızlıklara rağmen şuan en iyi tanıtım ve reklam kampanyasını yapan parti. Geçmişinde hizmet etmiş olması onlar şımartmamış fakat işleri oldukça zor.
MHP: Metin Yaşar tabanda rahatsızlık verdiysede genelde olumlu tepkiler topladı, ancak metin altuntaşa yanlış yapıldığı algısı tabanda hasıl, şuan pek hareket yok ama meclis üyeliğinde karışacak gibi duruyor. Metin Yaşar’ın siyasetten uzak bi yaşam sürmesi süreci iyi yönetemeyeceği algısı oluşturuyor.
DP: Mehmet Türkmeni sürpriz bir şekilde aday yaparak ses getirdi, henüz meydanlara çıkmadı ama Mehmet bey tüm gücüyle bu seçimde başarılı olmak için çalışacaktır.
BBP: İlhan küçükdağ aday olarak iyi bir partili olduğunu kanıtladı partisini adaysız bırakmadı kemalpaşadaki büyük birlikçiler oylarını şaşırmazlar.
Kaynak: https://www.facebook.com/kemalpasa.siyaset Kemalpaşa Siyaset

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.