Son güncellenme :21.11.2012 15:53

Anasayfa > Güncel Haberler, Köyler, Manşet > Damlacık Köyünün Su Sorunu Ulusal Basına Yansıdı

21.11.2012 Çar, 15:53

Öncelikle Damlacık Köyü’nün su sıkıntısından bahsetmek gerek. Damlacık imece usulü yaklaşık 15 yıl önce yaylalarından imece usulü sularını 15 km boru hattı döşeyerek çözmüşlerdi. Su analizin sonunda sularında arsenik çıkması sonucu bu su iptal edildi.

Su hattının iptal edilmesi ile birlikte yaz aylarında su sıkıntısı baş göstermeye başladı. İSKİ su deposuna taşıma su kullanmaya başdı.Tankerle taşınan su tazikli olarak yıllanmış deponun içine boşaltılması sonucu. Deponun dibinde bulunan balçık köy şebekesine akmaya başladı. Köyde bir süre çamurlu su aktı ve borularda tıkanma meydana geldi.Daha sonra su deposu tamamen temizlendi ve ilaçlandı.

İzsu yetkilileri hemen hemen her gün köyde çalışma yapıyorlardı.Tıkanan borular açılıyordu. Bu sırada ufak çaplı İzsu yetkilileri ile münakaşalar yaşandı. Taşıma suyun yetersiz gelmesi sonucu köye su dönüşümlü olarak veriliyor.Bazı mahalleler çeşitli sebeplerden dolayı 1 hafta yalın doğu düzgün suları akmadı. 

Sağlık kurulu vatandaşların müracaatları sonucu sık sık su analizleri yaptı.

Sizlere daha önceden Damlacık Köyü’ndeki su sıkıntı hakkında bir haber yapmıştık.O haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Son olarak Damlacık Köyü Muhtarı Ulusal haber ajanslarında su sıkıntılarını dile getirmiş.Bir an önce sorunlarının çözümünü istemiş.Haber ajansları ise ulusal büyük haber sitelerine bu konuyu haber olarak geçmişler. Google aramasında yüzlerce sitelerde bu haberi bulabilirsiniz.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.