Son güncellenme :21.01.2014 22:29

Anasayfa > Güncel Haberler, Manşet, Siyaset > 2014 Mehmet TÜRKMEN Belediye Başkanı Adaylığı

21.01.2014 Sal, 22:29

Ulucak belediyesinde iki dönem belediye başkanlığı yapmış Mehmet TÜRKMEN. Yapılacak olan yerel seçimlere Ak Parti aday adayı olarak başvurmuştu. Duyumlara göre Ak Partinin yapmış olduğu kamuoyu anketlerinde birinci çıkmaktaydı. Geçen günlerde yapılan aday belirlemede Ak Parti adayı olarak Arif UĞURLU belirlendi. Bunun üzerinde meraklı gözler Mehmet TÜRKMEN’e döndü.

 

Zira geçen yerel seçimlerde Mehmet TÜRKMEN AK Parti’ye üye olmuş, ön aday belirleme sırasında Ak Parti’den istifa ederek MHP’ye geçmiş ve seçimlerde çok iyi bir oy almıştı. Başa baş bir seçim yarışı yürütmüş MHP’nin Kemalpaşa’da gelmiş geçmiş en yüksek oy oranını yakalamıştı.

 

Belirli çevrelerce Ak Parti adaylığı kesin gözü ile bakılırken, adaylığın Arif UĞURLU’ya verilmesi ile küslükler oluştu mu soruları sorulmaya başlandı. Kemalpaşa merkez seçim yoklaması anketlerinde birinci gelen Erol PEKTAŞ, aday belirme toplantısında aday olamaması sonucu tepki ortaya koyduğu duyumu kulaklara geliyor.

 

Gelelim konumuza Mehmet Türkmen facebook fan sayfasında yaptığı açıklamalara bakarak aday olacağa benziyor. Bu yorum tamamen internet sitemize aittir.

 

mehmet-türkmen

Yukarıdaki ekran görüntüsünden yola çıkarak “bize inanlara söz verdik”  yönündeki açıklaması Türkmen demek ki Kemalpaşa Belediye Başkanı adayı olacak.

 

Peki hangi partiden olacak?

 

Kendimizce sorumuzu cevaplayalım

 

1. MHP : Mhp günümüze kadar Kemalpaşa MHP adayını açıklamadı. İnsanın akıllarına yoksa Mehmet TÜRKMEN’i mi bekledi geliyor. Bildiğiniz gibi Türkmen 2009  yerel seçimlerine MHP ile girdi.

 

2. Demokrat Parti: Mehmet Türkmen Ulucak Belediyesini DYP ile kazanmış. Köken olarak Demokrat Partilidir. Yucaya dönüş yapabilir.

 

3. Saad Partisi.İhtimalini zayıf görüyoruz.

 

4. Bağımsız Aday olma ihtimalini yüksek görüyoruz.

 

Yakında açıklayacağımız önemli bir duyum var fakat biraz bilginin doğruluğunu teyit etmek istiyoruz.

Yorumlarını bekliyoruz.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.